Zasada działania

Działania jakie odbywają się w Panelu First najlepiej zobrazować na przykładzie przyrody. W momencie gdy termometr pokazuje + 20 stopni Celsjusza, to na dworze jest zimno - takie odczucie posiadamy najczęściej wiosną. Wskazuje to na to, że Słonce ogrzewa jedynie wszystkie rośliny znajdujące się w jej przestrzeni, a nie powietrze. Stopniowo, w ciągu kilku dni czujemy znaczne ocieplenie, dlatego że wszystko dookoła emituje energię dzięki, której temperatura odczuwalna znacznie się powiększa. Dzieje się też tak w przypadku, kąpieli w jeziorze. Gdyby Słońce miało ogrzewać tylko powietrze, woda na samym dnie byłaby lodowata.

Porównanie ogrzewania tradycyjnego i panelami FIRST


Ogrzewanie tradycyjne


Ogrzewanie Panelami FIRST
Oba powyższe rysunki przedstawiają sposób ogrzewania pomieszczenia za pomocą strzałek. Jak zauważaliśmy na pierwszym z nich znajduje się powszechny grzejnik, a na drugim Panel FIRST.

W tradycyjnym ogrzewaniu możemy zauważyć cyrkulacje ciepłego powietrza, które odbija się od sufitu i następnie ochładza się opadając na podłogę ( niebieskie strzałki). Niestety ten sposób ogrzewania rozprzestrzenia kurz i roztocza po całym pomieszczeniu. Na skutek tego otrzymujemy nierównomierne ogrzewanie oraz tzw. efekt „zimnych stóp”.

Panele FIRST nie ogrzewają powietrza. Ogrzewane są ściany,meble, wszytkie przedmioty i osoby, które to gromadzą energię oddając ja do pomieszczenia. Dzięki temu zyskujemy stałą temperaturę w pomieszczeniu, którą na dodatek możemy regulować za pomocą termostatu.

Panele można zawieszać we wszystkich zamknietych pomieszczeniach, które maja dostep do gniazdek elektrycznych. Montaż powinien odbywać się ponad wysokość dostepną dla małych dzieci.

Panele działają na prąd o standardowym napięciu 220 - 230 V.


Dane kontaktowe

Rozmowa z konsultantem

tel. 788 50 86 25

phone_sub